Rakiety tenisowe


Buty damskie sklep internetowy

Masz już dość godzinami podróżować po centrach handlowych w poszukiwaniu idealnego obuwia? Usiądź wygodnie i zanurz się w świat, jaki przedstawia buty damskie sklep internetowy. Zakochasz się od pierwszej wizyty.


Wybierając rakietę należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

WAGA i BALANS

Równie istotnym parametrem jak waga jest punkt balansu. Rakiety wyważone na rączkę mają lekką główkę i ułatwiają manewrowość. Leżą komfortowo w ręku i są idealne do gry przy siatce. Rakiety mające punkt balansu w połowie długości są najbardziej uniwersalne. Rakiety wyważone na główkę dają dużą dynamikę serwisu i uderzeń z głębi kortu.


WIELKOŚĆ GŁÓWKI
  1. 85-93 inch - MIDSIZE Rakiety o tej wielkości główki mają klasyczny kształt i mały sweet spot (optymalny punkt trafienia piłki, w którym uzyskuje się największą kontrolę i przyspieszenie piłki)
  2. 94-103 inch - MIDPLUS Najczęściej spotykana wielkość główki. Rakiet takich mogą używać gracze o różnym stopniu zaawansowania.
  3. 104 i więcej inch - OVERSIZE Takie rakiety mają duży sweet spot. Zapewniają wysoką dynamikę uderzeń i komfort gry.


DŁUGOŚĆ RAKIETY
Rakiety przedłużone (ponad 68,5 cm) zwiększają zasięg i wzmacniają siłę serwisu oraz uderzeń z końcowej linii. Zmniejszają natomiast kontrolę piłki. Mniejsza manewrowość przedłużanych rakiet szczególnie odczuwalna jest podczas gry przy siatce.


Tak więc wybór najlepszego sprzętu jest już bardzo łatwy.

strona główna \ Oferta \ Tenis ziemny \ Rakiety tenisowe